Skauting
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Petarda

+4
patizon13
Bleee
TakaMahaka
Bobo
8 posters

Strana 2 z 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Bleee Po november 05, 2007 7:00 pm

ja ked vyrastiem chcem byt psycholog, myslite ze je to dobry napad? a pisem aj knizku, napisal somuz aj jednu basnicku a chcem lietat
Bleee
Bleee

Počet príspevkov : 68
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Myškaa Št november 08, 2007 10:13 pm

Petko... ja mam depresiu Sad Crying or Very sad pale
Myškaa
Myškaa

Počet príspevkov : 225
Age : 31
Location : Malužiná (Afrika)
Registration date : 03.11.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Bleee Pi november 09, 2007 4:29 pm

Myškaa napísal:Petko... ja mam depresiu Sad Crying or Very sad pale
PRECO? Shocked ty nemozes, na take veci som tu ja Laughing
Bleee
Bleee

Počet príspevkov : 68
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Myškaa Pi november 09, 2007 6:48 pm

Bleee napísal:
Myškaa napísal:Petko... ja mam depresiu Sad Crying or Very sad pale
PRECO? Shocked ty nemozes, na take veci som tu ja Laughing

ale sak v tom zakone mas napisane ze tu musi byt depresia... ja len splnam ten bod(ik) No
v druhom bode to mas... (2.sama depresia)
tak co mi to tu rozpravas??? affraid
Myškaa
Myškaa

Počet príspevkov : 225
Age : 31
Location : Malužiná (Afrika)
Registration date : 03.11.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  TakaMahaka Pi november 09, 2007 10:46 pm

Myškaa napísal:
Bleee napísal:
Myškaa napísal:Petko... ja mam depresiu Sad Crying or Very sad pale
PRECO? Shocked ty nemozes, na take veci som tu ja Laughing

ale sak v tom zakone mas napisane ze tu musi byt depresia... ja len splnam ten bod(ik) No
v druhom bode to mas... (2.sama depresia)
tak co mi to tu rozpravas??? affraid

Question Rolling Eyes

TakaMahaka

Počet príspevkov : 438
Registration date : 19.09.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Myškaa So november 10, 2007 9:18 pm

TakaMahaka napísal:
Myškaa napísal:
Bleee napísal:
Myškaa napísal:Petko... ja mam depresiu Sad Crying or Very sad pale
PRECO? Shocked ty nemozes, na take veci som tu ja Laughing

ale sak v tom zakone mas napisane ze tu musi byt depresia... ja len splnam ten bod(ik) No
v druhom bode to mas... (2.sama depresia)
tak co mi to tu rozpravas??? affraid

Question Rolling Eyes

ale taka... rabbit
Myškaa
Myškaa

Počet príspevkov : 225
Age : 31
Location : Malužiná (Afrika)
Registration date : 03.11.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Myškaa Po november 12, 2007 9:46 pm

DEPRESIA

CO JE TO DEPRESIA?
Smutok, uzkost, ubitost, unava, ... to su jej sygnaly. Je priatelkou skleslej nalady, ktora sa prejavuje ako nechut, nesustredenost, podrazdenost, strata pocitu stastia, dusevna nepohoda. Hranica medzi normalnym a patologickym javom, medzi zlou naladou ovplyvnenou pocasim a chorobnou depresiou, ktoru treba liecit, je niekedy nejasna, spochybnitelna. Je to nepochybne porucha, ktora prinasa velke utrpenie a nici schopnost ludi prezivat bezne radosti kazdodenneho zivota: tesit sa z casu straveneho s blizkymi, z dobreho jedla, z prace, zo svojich zalub. Ak trpite depresiou, nedozate uy viac fungovat ako predtym - ani doma, ani v praci a ani v spolocenskom zivote.

AKO DEPRESIA VZNIKA?
Depresivnu naladu mozu vyvolat necakane zivotne zvraty - smrt milovcaneho cloveka, strata partnera, strata zamestnania. Ide o tzv. reaktivnu depresiu a pokojni, vyrovnani ludia tieto emotivne soky lahsie zvladnu. Tu pomahaju aj homeopatika. Labilni ludia vsak mozu upadat do depresivnej nalady uz pod vplyvom mensich zarmutkov - nestastna laska, prestahovanie sa blizkeho cloveka... Zranitelnejsie osoby sa tazsie vyrovnavaju so stratami a v spomienkach sa stale vracaju do minulosti. Depresivna moze prist aj po psychickom pretazeni, suvisi niekedy i s vedomim zanedbania povinnosti. Stava sa, ze tieto pocity pretrvavaju, zacina sa pridruzovat celkova slabost, poruchy spanku, straca sa sebadovera. Postihnuty neskor zacne odmietat potravu, chudne, obvinuje sa, uzatvara sa do seba. Prenasleduju ho myslienky na samovrazdu. Je to uz vazne stadium ochorenia, ked treba vyhladat lekara. Depresivny stav vsak nemusi byt vyvolany vonkajsou pricinou. Ide o endogennu depresiu a tu treba tiez liecit v spolupraci s psychiatrom, niekedy je potrebna hospitalizacia.

PRVY SIGNAL: VELKA UNAVA
Vsetci mavame obdobia, ked sliapeme do prazdna - zdravotne, pracovne ci financne problemy spojene s kazdodennymi starostami. Vtedy skripeme zubami, mame chut nieco rozbit, alebo len tak potichu trpime a mame strach. Naval tazkosti nas nutiznasobit usilie vyplavat na breh a organizmus je vystaveny nesmiernej skuske. vysledkom byva stres, znizena pracovna moralka, problemy s koncentraciou, vypadky pamati. Riskujeme pad do depresie. Poplach! Lahostajnost, nezaujem, strata ciela trva uz dlhsie? Najvyssi cas rozhybat sa, zodvihnut kotvy, vziat si dovolenku, ujasnit si zivotne priority.

STAVY UZKOSTI
Uzkost je ludskej dusi vlastna. Je to urcity pocit strachu, niekedy bez dovodu. Skodlivou sa stava, ked cloveku trvale zneprijemnuje zivot. Mnohi, co trpia depresiou, trpia aj uzkostou, ale nie vsetci uzkostlivci musia byt i deprimovani. V lahsej forme sa uzkostlivy clovek vyznacuje chorobnou starostlivostou, ustrachanostou, napatim. Zachvaty uzkosti sa mozu prejavit busenim srdca, dychacimi tazkostami, bolestami hlavy. Tazsie stavy uzkosti sa prejavuju fobiami (strach z davu, z uzavreteho priestoru), zachvatmi paniky, posadnutostou niecim - neprekonatelna chut stale upratovat, umyvat si ruky...

CHOROBA POD MASKOU
Ide vlastne o dusevnu poruchu - zmenu nalady, ktora sa prejavuje nedostatkom akejkolvek snahy, tuzby, ochabnutostou a patologickym smutkom, Na jej diagnostikovanie su presne kriteria - rozhoduje najma pretrvavanie a intenzita symptomov. Napriek tomu je asi 50% pripadov neliecenych, vacsinou preto, lebo sa postihnuta osoba neodhodla na konzultaciu s psychlogom alebo lekarom. Niekedy si depresiu mozno pomylit s migrenou alebo zaludocnymi tazkostami.

EXISTUJE POMOC?
Ak sa raz tazsia forma depresie zahniezni niekomu v dusi, tazko ju odtial vypudit. Chory sa uzaviera do seba, ale citi sa neschopny vlastnymi silami premahat uzkost a beznadej. Stava sa pesimistom a kazde usilie sa mu vidi zbytocne. Po akejsi spirale sa prepada stale nizsie. Ak sa odhodla navstivit lekara, ten mu moze predpisat niektore z antidepresiv. Intenzita ich ucinkou je rozna, prejavia sa najskor po 2 - 4 tyzdnoch. Niekedy treba vyskusat viacero pripravkov, kym sa nenajde vyhovujuci. Choremu sa postupne vrati chut do zivota, obnovi svoju intelektualnu aktivitu i spolocenske vztahy. Liecba trva najmenej 6 mesiacov. V tazsich pripadoch sa vyzaduje hospitalizacia - ked clovek odmieta jedlo alebo premysla o samovrazde.

Tip: Na uzkost a sklucenost je aj osvedceny prirodny liek: lubovnik bodkovany. Uvolnuje napatie, povzbudzuje, zlepsuje naladu, zvysuje elan a dynamiku. Ma ucinky porovnatelne s niektorymi syntetickymi liekmi.

PSYCHOTERAPIA
Trvalejsie vysledky sa dosiahnu, ak sa depresivny clovek zveri do ruk psychoterapeuta. Rozhovory s nim odhalia pricinu trapenia a pomozu najst vychodisko.

SEZONNE DEPRESIE
Vyznam svetla a jeho vplyv na ludsky organizmus je nesmierne velky. Svetlo posobi na mozog a ovplyvnuje dusevny stav. Pri jeho nedostatku podliehame zlej nalade, sklucenosti a lahostajnosti, ba moze to vyustit az do depresii. Svetlo totiz ovplyvnuje tvorbu melatoninu, ktory hra ulohu v regulacii biorytmu cloveka a spanku. Cim je menej svetla, tym viac tohto hormonu telo vytvara. Z toho potom vyplyvaju poruchy spanku a chuti do jedla. Zmocnuje sa na ospalost, spanok je vsak nepokojny a rano vstavame s pocitom unavy. Nedostatok energie si kompenzujeme neutichajucou chutou nieco zjest (najma vydatne a sladke potraviny). To suvisi s rocnymim obdobiami, ked sa striedaju etapy svetla a tmy: Jarne depresie sa objavuju zaciatkom marca a trvaju asi do juna, jesenne depresie sunajintenzivnejsie a objavuju sa medzi augustom a novembrom a zimne depresie sa objavuju od novembra ay do januara. Kedzsi bol tento jav casty. Vysvetluje to najma zmenou zivotneho stylu. Nasi predkovia sa riadili prirodnym rytmom. Spat chodili po zotmeni, vstavali za svitania. Pracovny den bol najdlhsi a najintenzivnejsi na jar a v lete. V zime sa viac odpocivalo. Dnes je to presne naopak: v lete oddychujeme na dovolenke a v zime pracujeme najviac. Aby sme kompenzovali unavu, posilnujeme sa mnozstvom silnej ciernej kavy. Telo produkuje viac sresoveho hormonu - a tak sme unaveni a stresovani zaroven. Pre tych, ktori maju tieto tazkosti, su urcene svetelne kury, tzv. fototerapia (v nemocnici alebo doma). Nastastie vacsina z nas si so striedanim svetla a tmy poradi. Najdolezitejsie je ranne svetlo. Aby vam hladina melatoninu rychlo klesla, naucte sa vyuzivat ho co najintenzivnejsie, napr. pri rannej prechadzke do prace. Dodrziavajte pravidelny denny rytmus. Budete sa citit sviezejsie, oddychnutejsie a spokojnejsie.

STRAVOVACIE ZLOZVYKY
Jednostranna alebo slaba vyziva sa prejavuje nedostatkom aminokyseliny zvanej tyrozin. To zapricinuje nedostatok hormonu noradrenalinu v mozgu a dosledkom su opat depresie a poruchy spavania. Tyrozin zlepsuje naladu, zvysuje aktivitu, potlaca chut do jedla a obmedzuje tvorbu telesneho tuku. Nachadza sa v rastlinnych bielkovinach (obininy, strukoviny), mase a mlieku. Skodlive su drasticke odtucnovacie kury - netvori sa pri nich dost hormonov a nie su take kvalitne, aby zabezpecili funkcie mozgu - mozu tiez navodit depresiu.

zdroj:casopis moderna zena lol!
Myškaa
Myškaa

Počet príspevkov : 225
Age : 31
Location : Malužiná (Afrika)
Registration date : 03.11.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  TakaMahaka Po november 12, 2007 10:44 pm

pomooc, moderatori, robte s tym nieco !!! Rolling Eyes

TakaMahaka

Počet príspevkov : 438
Registration date : 19.09.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Bobo Ut november 13, 2007 8:58 pm

no jasne asi by bolo treba aby si Pjotra jasne povedal kto mu bude do jeho miestnosti písať pretože toto je moc.... ale zatial to nezmažem Sleep
Bobo
Bobo

Počet príspevkov : 53
Age : 30
Location : Near here...........................................................................................
Registration date : 24.10.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Bleee Št november 15, 2007 10:25 pm

NEHAJTE JU Very Happy zistila zavazne infirmacie
som pochopil ze nemam deprresiu ja mam Temnu naladu podobnu depresii a to preto ze som SITHak a zato mozte aj vy, lebo som produktom spolocnosti Cool
Laughing Laughing
Bleee
Bleee

Počet príspevkov : 68
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Myškaa Pi november 16, 2007 4:26 pm

Bleee napísal:NEHAJTE JU Very Happy zistila zavazne infirmacie
som pochopil ze nemam deprresiu ja mam Temnu naladu podobnu depresii a to preto ze som SITHak a zato mozte aj vy, lebo som produktom spolocnosti Cool
Laughing Laughing

ale ee... zase myslim ze SHITak nie si.... a inac ty si to cital? What a Face
Myškaa
Myškaa

Počet príspevkov : 225
Age : 31
Location : Malužiná (Afrika)
Registration date : 03.11.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  patizon13 Ut november 20, 2007 6:26 pm

TakaMahaka napísal:pomooc, moderatori, robte s tym nieco !!! Rolling Eyes


preco mas depresiu?????????????
patizon13
patizon13

Počet príspevkov : 1473
Location : space
Registration date : 19.09.2007

http://www.obry.skaut.org/

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Bleee St november 21, 2007 7:52 pm

teraz akoze Taka? Laughing
Bleee
Bleee

Počet príspevkov : 68
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Bleee St november 21, 2007 7:53 pm

Myškaa napísal:
Bleee napísal:NEHAJTE JU Very Happy zistila zavazne infirmacie
som pochopil ze nemam deprresiu ja mam Temnu naladu podobnu depresii a to preto ze som SITHak a zato mozte aj vy, lebo som produktom spolocnosti Cool
Laughing Laughing

ale ee... zase myslim ze SHITak nie si.... a inac ty si to cital? What a Face

do dakej 3/4 hej a ja som nehovoril o ziadnych hovienkach Laughing Laughing Laughing Laughing
Bleee
Bleee

Počet príspevkov : 68
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Myškaa St november 21, 2007 11:06 pm

achjaj... Rolling Eyes Question
Myškaa
Myškaa

Počet príspevkov : 225
Age : 31
Location : Malužiná (Afrika)
Registration date : 03.11.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  patizon13 Št november 22, 2007 1:08 pm

Bleee napísal:teraz akoze Taka? Laughing
ano
albino
patizon13
patizon13

Počet príspevkov : 1473
Location : space
Registration date : 19.09.2007

http://www.obry.skaut.org/

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Myškaa Št november 22, 2007 11:48 pm

mna z vas vystrie Rolling Eyes
Myškaa
Myškaa

Počet príspevkov : 225
Age : 31
Location : Malužiná (Afrika)
Registration date : 03.11.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  TakaMahaka Pi november 23, 2007 12:58 am

hehe Rolling Eyes

TakaMahaka

Počet príspevkov : 438
Registration date : 19.09.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Myškaa Pi november 23, 2007 6:13 pm

Idea no.. kedze je toto myslim diskusne forum tak podme diskutovat... tato no co ja viem ci je to miestntost ale asi miestnost s nazvom Petarda tak diskutujme o petovi Very Happy Razz hehee ale nie..... Idea
Myškaa
Myškaa

Počet príspevkov : 225
Age : 31
Location : Malužiná (Afrika)
Registration date : 03.11.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  patizon13 St november 28, 2007 4:20 pm

Myškaa napísal:Idea no.. kedze je toto myslim diskusne forum tak podme diskutovat... tato no co ja viem ci je to miestntost ale asi miestnost s nazvom Petarda tak diskutujme o petovi Very Happy Razz hehee ale nie..... Idea

to je miestnost na petove koniny Arrow
patizon13
patizon13

Počet príspevkov : 1473
Location : space
Registration date : 19.09.2007

http://www.obry.skaut.org/

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Bleee St december 05, 2007 2:26 pm

zasa som chory Very Happy
sedim doma a cucim do kompa zo zapalom oka Very Happy
co mate nove daco porozpravajte
Bleee
Bleee

Počet príspevkov : 68
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Myškaa So december 08, 2007 1:00 am

pocuuvaj... ty neak casto doma vysedavas... aj do skoly by sa zislo uz nie?? Smile bo ja ked som chora tak si uvedomujem ze f skole je vlasne sranda a celkom fajn bo su tam misko petko samko terka a i. ... a tak... a bol si aspon na trhoch kuknut? ci? ta nepustia z domu aby si sa uz vyliecil? hm... mne minule suba povedal, ze to, co je mne, ze to sa neda liecit Very Happy srandista jeden... inac pozdravuju ta maluzina Razz
Myškaa
Myškaa

Počet príspevkov : 225
Age : 31
Location : Malužiná (Afrika)
Registration date : 03.11.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Bleee St december 12, 2007 8:11 pm

tak za to Maluzina dakujem
a do skoly netreba chodit, nikam netreba chodit
ludia sedte doma
Bleee
Bleee

Počet príspevkov : 68
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Bleee Pi december 14, 2007 10:53 pm

je tu mrtvo
a som sa rozhodol ze idem robit SOC-ku o Star Wars, dobre nie? Laughing Laughing Laughing
Bleee
Bleee

Počet príspevkov : 68
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Bleee Ne december 16, 2007 3:45 pm

Stručný přehled dějin galaxie

Asi 25000 let před bitvou o Yavin (př.b.Y)
Rozšiřuje se technika hyperprostorového cestování, což umožňuje objevovat a využívat galaxii. Vzniká republika a formuje se řád rytířu Jedi.
Osídluje se Corellianský tah. Vzniká první velký rozkol mezi temnou a světlou stranou síly. Po více než 100 letech jsou temní vyznavači dark side vyhnáni do divočiny galaxie.

Asi 17000 př.b.Y
Propuká první z Alaskánských konfliktů

Asi 8000 př.b.Y
Republika budeje základnu na Malastere

Asi 7000 př.b.Y
Rytíři Jedi provázejí Republiku Stoletou temnotou.

Asi 5500 př.b.Y
Obchodníci ze sektoru Tapani zřizují základy toho, co se později nazývalo Rimmská obchodní cesta.

Asi 4250 př.b.Y
Vultarské kataklyzma. Rytíři Jedi překonávají další střet mezi temnou a světlou stranou Síly.

3996 př.b.Y
Sithská válka vedená Exarem Kunem a Ulicem Qei-Droma. Jediové sithy porazili, utrpěli však velké ztráty a planeta rytířů Jedi – Ossus byla zničena.

Asi 2000 př.b.Y
Zvrhlý rytíř Jedi propadá temné straně Síly a zakládá nový řád Sithu, který získává na síle a vede s Jediema války po celé další tisíciletí.

Asi 1000 př.b.Y
Po vnitřní roztržce jsou poslední přetrvávající Sithové zničeni na Ruusanu. Darth Bane je jediný pokračovatel řádu, skrývá se a zakládá tradici, podle níž se všichni sithové jmenují Darth.

896 př.b.Y
Narodil se mistr Yoda. Později se stal vůdčí osobností řádu Jedi na několik dalších staletí.

490 př.b.Y
Vzniká Korporační sektor

350 př.b.Y
Je založena Obchodní federace

50 p.b.Y
Arkanianská revoluce. Mace Windu bojuje proti arkanianskému Gormu Rozvratiteli.

44 p.b.Y
Qui-Gon Jinn a Obi-Wan Kenobi začínají svojí společnou cestu jako mistr a padawan.
Plo-Koon a ostatní Jediové vítězí v „prudkém hyperprostorovém konfliktu“.

32 p.b.Y
Bitva o Naboo. Rytíři Jedi a královna Padmé Amidala maří invazi Obchodní federace. Senátor Palpatine se stává nejvyšším kancléřem republiky. Datrh Maul zabíjí Qui-Gon Jinna a Obi-Wan se stává mistrem Anakina Skywalkera. Hrabě Dooku opouští řád Jedi a Jango Fett poslouží jako vzor pro klonovou armádu.

29 p.b.Y
Anakin a Obi-Wan se pokoušejí zachránit živoucí kosmické lodě z planety Zonama Sekot.
Narození Hana Sola.

22 p.b.Y
Bitva o Geonosis. Mace Windu zabíjí J.Fetta. Palpatine získává zvláštní pravomoce a začínají klonové války.

Asi 22-10 př.b.Y
Palpatine se prohlášuje císařem a z Anakina se stává Darth Vader. Vládá Imperia rozestírá svá temná křídla nad galaxií.

5 př.b.Y
Vyloučení Hana Sola z akademie za záchranu otroka Chewbaccy.

0 př.b.Y
Bitva o Yavin. Díky Luku Skywalkerovi, Hanu Solovi a Leie Organě zničena první Hvězda smrti.

0-3 po bitvě o Yavin
Povstalecká Aliance vyklízí základnu na Yavinu 4 a hledá nové místo pro velitelské stanovisko. Kyle Katarn vede výpravu, jejímž cílem je zastavit imperiální projekt Dark Forces.

3 p.b.Y
Porážka Aliance v bitvě o Hoth. Yoda cvičí Luka a Boba Fett na Bespinu zajímá Kapitána Sola.

3,5 p.b.Y
Princ Xizor, vůdce Černého slunce, se snaží zabít Luka Skywalkera, Darth Vader však jeho pikle odhalí.

4 p.b.Y
Smrt Jabby Hutta a zánik jeho organizace.
Bitva o Endor, Wedge Antilles a Lando Calrissian likvidují druhou Hvězdu smrti. Mon Mothma vylašuje vznik Nové Republiky.

5 p.b.Y
Koalice Velkomoffů a Proroků temné strany se snaží připravit Ysanne Isard o vládu nad tím, co zbylo z Impéria. Jerec se pokouší využít sílu Údolí rytířů Jedi, Kyle Katarn ho poráží.

7-8 p.b.Y
W.Antilles a jeho eskadra Rodgue pomáhá obsadit Coruscant během Bactové války.

8 p.b.Y
Po dobrodružství na Darthomiru vstupují Han Solo a Leia Organa do svazku manželského.

9 p.b.Y
Velkoadmirál Thrawn, geniální taktik, vyhlašuje válku Nové Republice. Hanovi a Leie se narodila dvojčata Jason a Jaina.

10-11 p.b.Y
Palpatine se vrací v klonovaném těle a imperiální armády vyhánějí Novou Republiku z Coruscantu. Narození třetího dítěte Hana a Leii – Anakina. Po porážce Palpatina bývalý člen císařské gardy Kir Kanos zabíjí všechny členy vnitřní vlády rady.

11 p.b.Y
Založení Lukovy Akademie řádu Jedi na Yavinu 4. Imperiální admirálka Daala podniká zvrhlé útoky na Novou Republiku

14 p.b.Y
Jacen, Jaina a Anakin se stávají zajatci za hnutí impéria.

17 p.b.Y
Kueller a Brakiss, dva bývalí studenti Akademie řádu Jedi Luka Skywalkera osnovují povstání, jehož cílem mělo být během almarianské „Nové rebelie“ svrhnout republiku.

19 p.b.Y
Nová republika podepisuje mírovou dohodu se zbytky Impéria vedené admirálem Giladem Pellaonem. Luke Skywalker a Mara Jade vstupují do svazku manželského.

21 p.b.Y
Leia Solo znovu zvolená prezidentkou republiky.

23-24 p.b.Y
Jacen a Jaina-studenti Akademie Jedi, překazí Brakissovi snahy o založení druhého Imperia. Prezidentem republiky se stává Borsk Fey‘lya.

24,5 p.b.Y
Tato doba se právě píše...
Bleee
Bleee

Počet príspevkov : 68
Age : 32
Registration date : 25.10.2007

Návrat hore Goto down

Petarda - Stránka 2 Empty Re: Petarda

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 2 z 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.